23Gru

Życzenia świąteczno-noworoczne Prezydenta RP

Drodzy Strażacy Państwowej Straży Pożarnej,
Drogie Druhny i Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych,
Drodzy Pracownicy Cywilni Straży Pożarnej!

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu, Państwa rodzinom i bliskim, aby były one okresem spokoju i chwilą oddechu od trudów co dziennych zadań.

Służba w straży pożarnej to zawód cechujący się ryzykiem, ale jednocześnie cieszący się szacunkiem i społecznym zaufaniem. Są Państwo wzorem – podziwiani za bohaterstwo, profesjonalizm i gotowość do poświęceń.

Wasze oddanie dla ratowania ludzkiego życia i zdrowia nabrało dodatkowego znaczenia w dobie epidemii. Od początku te go kryzysu jesteście zaangażowani w walkę z COVID-19. Pełnicie służbę na granicach razem ze Strażą Graniczną, przy szpitalach z personelem medycznym, a przede wszystkim blisko lokalnych społeczności, którym udzielacie wszelkiej niezbędnej pomocy w rym trudnym czasie. Jednocześnie epidemia w żadnej mierze nie ujęła Państwu tych wyzwań, które niezmiennie podejmujecie.

Życzę Państwu dobrego zdrowia, szczęścia w życiu osobistym ora z wszelkiej pomyślności. Przede wszystkim jednak życzę bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.

Wesołych Świąt!

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej